Sarajevo i Željo podijelili bodove: Majstorija Rahmanovića i eurogol Alispahića

0

Nogometaši Sarajeva i Željezničar u derbi susretu zaostalog meča 9. kola m:tel Premijer lige, na Koševu podijelil isu bodove odigravši 1:1.

U prvih pola sata gledali smo dosadnu utakmicu, bez pravih prilika za gol, a onda je na scenu stupio Rahmanović koji je zatresao mrežu Erića i donio pobjedu Sarajevu. U nastavku, Mehmed Alispahić je iz voleja postigao fantastičan gol.

Krenimo redom...

Prvo poluvrijeme

Sarajevo je u prvom poluvremenu bolje bilo. U prvih pola sata niko nije napravio ozbiljnu priliku za postizanje gola.

Igrala se 37. minuta kada je Sarajevo povelo sa 1:0.

Kod gola Sarajeva udarac Tatara prvo je odbranio je Erić. Na odbijenu loptu naletio je sjajni Rahmanović i pogodio je za vodstvo domaćih.

Do kraja prvog dijela igralo se na jedan gol, onaj - Željezničara.

Čak tri sjajne prilike imao je Handžić, ali nijednu nije realizirao.

Tri puta je pucao prema golu Željezničara i sva tri puta je Erić bio dobro pozicioniran. Odbrani oje njegove šuteve.

Na odmor se otišlo pri vodstvu Sarajeva od 1:0.

Drugo poluvrijeme

U nastavku, ponovo je Sarajevo bilo bolje. Trener Vinko Marinović je od igrača sigurno tražio da nastave u tempu sa kraja prvog dijela, kada su imali furioznih osam minuta.

Mreža Erića se po drugi put nije zatresla, i onda je uslijedila kazna.

Igrala se 66. minuta kada je Željezničar došao do gola.

U gužvi u kaznenom prostoru Sarajeva, lopta se odbila do Mehmeda Alispahića koji je fantastično volej udarcem prebacio Kovačevića za 1:1.

Nakon izjednačenja tempo igre je pao. Željezničar je bio zadovoljan bodom, Sarajevo nije imalo snage da ponovo krene po pobjedu.

Ostalo je 1:1, remi s kojim je završen još jedan sarajevski derbi.

Na tabeli je ostalo - ista meta - isto odstojanje. Sarajevo ima i dalje četiri boda prednosti u odnosu na Željezničar.