Salzburg neporažen na Stamford Bridgeu, preokret Manchester Cityja, poraz Juventusa

0

Večeras je odigrano sedam mečeva drugog kola Lige prvaka, Stara dama je doživjela poraz na svom terenu od Benfice, dok je favorizovani City preokretom savladao Dortmund, Chelsea nije uspio savladati na svom stadionu RB Salzburg.

Juventus je odlično otvorio meč i već u četvrtoj minuti poveo golom Milika. Benfica je bila bolji protivnik u nastavku utakmice i imali su nekoliko prilika, a onda u 41. minuti nakon intervencije VAR-a sudija je pokazao na bijelu tačku, odgovornost je preuzeo Joao Mario i pogodio za 1:1.

Milik je prvi imao šansu u 51. minuti, ali je njegov udarac odbranio golman Benfice. Samo tri minute poslije gosti dolaze do preokreta (1:2), strijelac gola je David Neres. Benfica je bila bolji protivnik i nakon gola, ali nisu uspjeli treći put na utakmici zatresti mrežu Juventusa.

TI BiH: Samovolja autoritarnog režima u RS uvodi zemlju u opasnu neizvjesnost

Liga prvaka: Milan savladao Dinamo, Shaktar i Celtic podijelili bodove

Manchester City je nakon preokreta uspio savladati Borussiju Dortmund. Prvo poluvrijeme nije donijelo neke pretjerane šanse niti na jednoj strani, lopta je bila u nogama domaćih, ali iz toga nisu uspjeli izvući ništa. Bellingham je u 56. minuti doveo goste u vodstvo. City je iznednačio u 80. minuti golom Johna Stonesa, a gol za pobjedu su postigli u 84. minuti kada je Cancelo uputio centaršut, a Haaland pogodio za 2:1.

Salzburg je uzeo bod u Londonu. Chelsea je poveo u 48. minuti preko Sterlinga, dok su gosti izjednačili u 75. minuti golom Okofara, piše SC Sport.