Edin Džeko sjajan, Roma deklasirala Bolognu

0

Roma je pitanje pobjednika riješila u prvih 15 minuta. U 5. minuti Polli je postigao autogol za vodstvo gostiju, a na 2:0 povisio je Džeko u 10. minuti.

Džeko je odlično primio loptu i oslobodio se svog čuvara, a potom je rutinski lijevom nogom plasirao loptu u nebranjeni dio mreže gola Bologne.

Pellegrini je postigao gol za 3:0, a nadu domaćinu vratio je Cristante autogom za 3:1 u 24. minuti.

Ipak, do isteka prvog dijela golovima Veretouta u 35. i Mkhitaryana u 44. minuti Vučica je stigla do velikih 5:1.

U nastavku je Bologna bila bolji rival, ali se rezultat nije mijenjao. Džeko je igrao do 82. minute kada ga je zamijenio Mayoral.

U preostala dva meča igrana u ovome terminu Atalanta je na svom terenu nadigrala Fiorentinu 3:0 (Gosens 44', Malinovsky 55', Toloi 63'), a Napoli je nakon preokreta savladao Sampdoriju 2:1 ( Lozano 53', Petagna 68' / Jankto 20').