Roma slavila protiv Palerma: Džeko postigao novi gol

/ FOTO: AS Roma
Roma je u sklopu 28. kola Serije A gostovala kod fenjeraša Palerma i pobijedila rezultatom 3:0.

Edin Džeko na početku utakmice našao se na klupi, s obzirom na to da ga je trener Spalletti odlučio odmarati za predstojeće utakmice koje Roma igra na tri fronta.

U prvom poluvremenu, Roma je u 22. minuti susreta stigla do vodstva kada je Clement Gerier odlično ubacio loptu u šesnaesterac, a El Shaarawyji se sjajno snašao i poslao loptu u mrežu.

To je bio i konačni rezultat, te su Rimljani otišli na odmor s jednim golom prednosti.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Edin Džeko, u drugom poluvremenu ušao je u igru i odmah pogodio u 76. minuti za vodstvo od 2:0.

Do kraja je i Bruno Peres pogodio za sigurnu pobjedu.