Roma ubjedljiva protiv Fiorentine: Džeko dvostruki strijelac

EPA / Ilustracija
Fudbaleri Rome i Fiorentine odigrali su posljednji susret 23. kola Serie A a slavili su domaći rezultatom 4:0.

Roma je bila od početka utakmice znatno bolji tim od Fiorentine, a do zasluženog vodstva stigla je u 39. minuti, kada je Edin Džeko iskoristio dodavanje Daniele de Rossija.

Odlično je primio loptu prsima nakon što je odbrana Fiorentine bila jako loše postavljena te je spremio loptu iza leđa zaista nemoćnog golmana Fiorentine Tatarusanua.

U drugo poluvrijeme, rimska Vučica ušla je još ofanzivnije.

U 58. minuti Federico Fazio je skočio visoko na otprilike 11m i dočekao centaršut iz slobodnjaka koji je uputio Daniele De Rossi, te snažno  zabio glavom od desnu stativu za rezultat od 2:0.

Kevin Strootman je u 75 minuti odlično pronašao Radju Nainggolana koji je zakucao loptu nisko po sredini gola za 3:0.

Međutim, to nije bilo sve, te je naš Edin Džeko u 83. minuti iskoristio grešku igrača Fiorentine i poslao loptu u mrežu za konačnih 4:0.