Rezervista spasio očajni United u Madridu, Ajax ostao bez pobjede u Lisabonu

0
S.G.

Pirinejsko poluostrvo, tačnije Madrid i Lisabon, bili su poprište preostala dva duela osmine finala Lige prvaka.

Na stadionu Wanda Metropolitano Atletico Madrid je ugostio Manchester United, a na kraju su se oba tima morala zadovoljiti remijem, bilo je 1:1.

Prema očekivanjima viđen je ekstremno tvrd meč sa veoma malo šansi, a one najveće su pretvorene u golove, po jedan na obje strane.

Nova saobraćajna nesreća u Sarajevu: Udaren pješak

Gosti iz Engleske doživjeli su hladan tuš već u 7. minuti kada je njihovu mrežu zatresao mladi Joao Felix i to glavom nakon sjajnog ubačaja Lodija.

United je izjednačio tek u 80. minuti, a do tada nije viđena doslovno ni jedna vrijedna pomena prilika, što dovoljno govori o tome kakav smo meč imali priliku gledati.

Crvene đavole je poraza spasio mladi Elanga, mlada uzdanica Ragnika koji Šveđanina neobjašnjivo mnogo forsira.

Do kraja golova, kao ni prilika nije bilo.

Dosta više uzbuđenja viđeno je na stadionu Luz u Lisabonu gdje su Benfica i Ajax također remizirali - 2:2.

Tadić je u 18. minuti dokazao o kakvom se majstoru radi pogodivši na sjajan način, a majstoriju Srbijanca poništio je njegov saigrač Haller.

Ipak, najbolji strijelac ovogodišnje Lige prvaka iskupio se kada je svega pogodio samo tri minuta kasnije, ovoga puta u pravu mrežu.

Do kraja meča Ukrajinac Yaremchuk je Benficu spasio poraza golom u 82. minutu.

Revaši susreti ovih timova na rasporedu su 15. marta.