Derbi kola na Koševu bez pobjednika: Sarajevo - Velež 1:1

Ekipe SarajevaVeleža podijelili su bodove u derbiju večeras na Koševu u okviru 5. kola najjače nogometne lige naše zemlje, Premijer lige BiH.

Na stadionu Asim Ferhatović Hase igrači Vinka MarinkovićaFeđe Dudića odigrali su 1:1.

Iako su Divovi tražili odgodu ovog susreta zbog utakmica Lige prvaka, ekipa iz Mostara taj prijedlog nije usvojila tako da je ipak odigrana ova utakmica.

Na početku meča, Rođeni su bili konkretniji i bolji tim na terenu, imali su nekoliko izglednih prilika no nisu uspjeli savladati golmana domaćih Vladana Kovačevića.

Tek u 25. minuti meča Sarajevo je imalo prvu priliku. Nakon centaršuta Ivana Jukića, Mirko Oremuš je bio sam u šesnaestercu, ali je loše šutirao glavom.

I kad se činilo da će se na odmor otići bez golova, Velež je uspio zatresti mrežu Sarajeva u 44. minuti. Strijelac za Rođene bio je Mehmed Ćosić.

I u drugom poluvremenu, igrači Veleža imali su dobre prilike povećati prednos, ali u tome nisu uspjeli.

Sarajevo je izjednačilo u 58. minuti golom Jukićanakon sjajne kombinacije sa Handžićem.

U nastavku je Sarajevo igrali bolje, imalo nekoliko velikih prilika za pogodak, no rezultat se do kraja nije mijenjao.

U ranijim mečevima danas, Tuzla City slavila je protiv Olimpika sa 3:2, dok su Krupa i Radnik igrali neriješeno 1:1.

Nakon pet odigranih kola, lider na tabeli je Željezničar sa 12 osvojenih bodova, slijedi Široki Brijeg sa 11.

Na posljednjem mjestu nalazi se Olimpik koji još nije uspio osvojiti bod u Premijer ligi BiH.