Remi Danske i Tunisa u najslabijoj utakmici u Kataru: Sudija poništio dva gola

1
Anadolija

Fudbalske reprezentacije Danske i Tunisa odigrale su neriješeno 0:0 u prvom kolu grupe “D“ Svjetskog prvenstva koje se igra u Kataru.

Danci i Tunižani odigrali su odličnu i veoma izjednačenu utakmicu na stadionu Education City u Al-Rayyanu. Stoga je neriješen ishod utakmice bio i najpošteniji.

Danas na rasporedu četiri utakmice Mundijalu u Kataru: Argentina i Francuska kreću po naslov

Skupština KS: Usvojen zakon o sufinansiranju ustanova kulture i obrazovanja čiji je osnivač BiH

U prvom poluvremenu, posebno u uvodnom dijelu, nešto bolji su bili Tunižani koji su i propustili dvije dobre prilike da povedu. Međutim, udarac Mohameda Dragera je otišao pored gola, a najbolju šansu u završnici prvog dijela nije iskoristio Isaam Jebali.

Napadač Tunisa izašao je sam pred Kaspera Schmeichela, ali je njegov udarac danski golman fenomenalno odbranio.

/ Anketa

Ko će biti novi prvak svijeta na Mundijalu u Kataru?
Rezultati

U drugom poluvremenu slična utakmica, s tim da su nešto bolji bili Danci, koji su i imali nekoliko dobrih šansi za postizanje gola. No, pokušaj Christiana Eriksena zaustavio je tunižanski golman, a stativa pokušaj Andreasa Corneliusa glavom s dva metra.

Drugi susret u prvom kolu grupe “D“ odigraće večeras s početkom u 20 sati Francuska i Australija.