Remi Barce i Napolija, Rangers deklasirao Dortmund u gostima

0

U okviru šesnaestine finala UEFA-ine Lige Evrope večeras su odigrane prve četiri utakmice. Trijumfe su upisali Rangers, Sheriff, Betis, dok su Barcelona i Napoli remizirali (1:1).

Derbi ove runde takmičenja na Camp Nou stadionu odigrali su Barcelona i Napoli.

Katalonci su u prvom poluvremenu propustili mnoštvo prilika, osobito preko Ferrana Torresa, ali je Napoli taj koji je vodio nakon prvih 45 minuta, prenosi N1.

Delegacije iz RS stigle u bivšu Dobrovoljačku ulicu: Položili cvijeće i zapalili svijeće

Igrao rukom

Igrala se 29. minuta susreta kada je Elmas prošao po desnoj strani, dodao do Zielinskog koji iz drugog pokušaja pogađa gol Ter Stegena.

Remi Barceloni pred revanš susret koji se igra za sedam dana donio je Ferran Torres sa bijele tačke u 59. minuti. Prethodno je Jesus nakon ubačaja Adame Traorea igrao rukom.

Fudbaleri Glasgow Rangersa na Signal Iduna Parku deklasirali su domaću Borussiju Dortmund sa 2:4.

Rangers je na poluvremenu imao dva gola prednosti, a pogađali su Tavernier sa bijele tačke u 38., odnosno Borelos tri minute kasnije nakon proigravanja Ariba.

Revanš susreti 24. februara

Ludstram je pogodio nakon četiri minute igre u drugom poluvremenu, ali ej Jude Bellingham u 51. smanjio na 1:3.

Samo tri minute kasnije ponovo se zatresla mreža Dortmunda, ovoga puta je Zagadou pogodio vlastitu mrežu.

Sve što je Dortmund uspio do kraja susreta jeste gol Raphaela Guerreira iz 82. minute, pa će tim Philippea Cocua u revanš sa velikom prednošću.

Revanš susreti 1/16 finala evropske Lige na rasporedu je 24. februara.