Real na krilima veterana do novog trofeja

0

Real je pobjedio u novoj utakmici za trofej - Kraljevski klub je na tronu i u Superkupu Španije.

Ekipa Karla Anćelotija je u finalnoj utakmici odigranoj u Rijadu, Saudijska Arabija, potukla Atletik Bilbao 2:0 golovima Luke Modrića i Karima Benzeme, 2:0.

Modrić sa svojih 36 godina i Benzema sa 34 opet su bili ključ u rukama italijanskog stratega.

Oglasio se Emir Suljagić nakon govora Davida Camerona

Hrvatski reprezentativac je još jednu svoju veliku partiju krunisao golom u 38. minutu, vrlo efektnim, sa ivice kaznenog prostora na asistenciju Rodriga - i tako postao najstariji strijelac za Real još od Amansija koji je imao 36 godina i pet mjeseci kada je pogodio mrežu u bijelom dresu 1976. godine.

Baskijci su pokušali sve, ali bilo bi pravo čudo da su dva dana nakon Atletika, sa puta sklonili i veći madridski tim.

Ne bi ovaj trijumf Reala bio potpun bez igrača koji je lokomotiva ekipe i nenadmašni golgeter.

Karim Benzema je stavio tačku, pogodio je iz penala Francuz u 52. minutu i tada već bilo jasno da novi trofej ide u vitrine velikana iz Madrida.