Real Madrid korak bliže tituli: Celta iz Viga deklasirana na Bernabeuu, prvijenac Arde Gulera

0

Fudbaleri Real Madrida došli su do ubjedljive pobjede nad Celtom Vigo u susretu 28. kola španske La Lige.

Slavio je tim Carla Ancelottija rezultatom 4:0, a na poluvrijeme je otišao s minimalnom prednošću (1:0), koju mu je golom u 21. minuti osigurao Vinicius Junior.

U nastavku su Kraljevi još tri puta pogađali mrežu gostiju. Tačnije, igrači Celte postigli su dva autogola.

Dva muškarca pretukla policajca prilikom hapšeja: Jedan uspio pobjeći

Prvo je golman Vicente Guaita u 79. minuti smjestio loptu iza svojih leđa, a devet minuta kasnije vlastit gol pogodio je i Carlos Dominguez.

Ukupno 21. pobjedu svog tima prvijencem u dresu Reala ovjerio je Arda Guler (90+4').

Real Madrid time je došao do učinka od 69 bodova, što je sedam više od drugoplasirane Girone.

Barcelona je na trećem mjestu s 61 bodom.