Fantastična utakmica na Santiago Bernabeu: Kraljevići slavili u El Clasicu

Velika pobjeda Real Madrida u El Clasicu. Barcelona je na Santiago Bernabeu poražena rezulatom 2:0.

U prvom poluvremenu konkretniji su bili gosti. Nisu uspjevali iskoristiti dobre prilike. Real Madrid je pokušavao iz kontri ugroziti gol Marc-André ter Stegena. Imali su i izabranici Zinedina Zidana svoje prilike.

Prvi dio utakmice je završen bez pogodaka. Onda je uslijedila dominacija domaćih.

Real Madrid je od prvih minuta nastavka meča počeo puno ofanzivnije igrati. U nekoliko navrata su mogli zatresti mrežu Barcelone. To se i desilo. U 71. minuti na oduševljenje navijača Kraljevića pogodio je Vinícius.

Za konačnih 2:0 je pogodio Mariano Diaz.