Prvijenac Đumića u dresu Darmstadta: Odličnom igrom donio bod Ljiljanima

Dario Đumić, 27-godišnji bosanskohercegovački stoper, postigao je pogodak u remiju Darmstadta protiv Nürnberg u utakmici šestog kola njemačke 2. Bundeslige (3:3).

Đumić je odigrao fantastično u odbrani, a nije izgubio niti jedan duel na utakmici, te je imao nekoliko oduzetih lopti i blokiranih udaraca. U prvom poluvremenu 27-godišnji bh. stoper kreirao je i jednu veliku šansu.

U drugom poluvremenu Đumić je postigao pogodak za 2:2 u 72. minuti. Sudija je koristio VAR, nakon čega je priznao gol i pokazao na centar. Ovo mu je bio prvijenac u dresu Darmstadta. Prije pogotka imao je još jednu dobru šansu kada je šutirao glavom.

U nastavku viđena su još dva pogotka, po jedan na obje strane i završeno je 3:3. Preostala dva pogotka za Ljiljane postigao je Serdar Dorsun, dok su za Nürnberg strijelci bili Robin Hack dva puta i Michael Frey.