Prvi trofej u Engleskoj ove sezone ide u vitrine Građana iz Manchestera

Manchester City i Chelsea danas su na Wembleyu odigrali finale Community Shielda, ili jednostavnije engleski Superkup, a pobjedu su upisali Građani rezultatom 2:0.

Manchester City do vodstva je došao u 13. minuti susreta. Foden je asistirao, a mrežu Plavaca iz Londona zatresao je Argentinac - Sergio Aguero.

Do dva gola prednosti Građani su došli opet u 13. minuti, ali ovaj put drugog poluvremena. Asistent je sada Bernardo Silva, a strijelac je još jednom Sergio Aguero.

Ostalo je do kraja susreta 2:0 za Građane iz Manchestera.

Engleski Premiership počinje naredne sedmice, a prvi duel na rasporedu je u petak kada će snage odmjeriti Manchester United i Leicester.