Prvak krenuo kako je stao: Zrinjski prvenstvo otvorio pobjedom

/ Radiosarajevo.ba
Mostarski Zrinjski večeras je na svom terenu Pod Bijelim brijegom slavio protiv Radnika iz Bijeljine rezultatom 2:1. Mostarci su tako protiv aktuelnog osvajača Kupa BiH pobjednički krenuli u odbranu titule prvaka Bosne i Hercegovine.

Plemići su poveli golom bivšeg igrača Radnika iz Bijeljine, Slobodana Jakovljevića u 17. minuti susreta. Do odlaska na odmor rezultat se u Mostaru nije mijenjao.

Nakon 15 minuta igre u nastavku susreta, novi pogodak za domaće. Strijelac je u 61. minuti Nemanja Bilbija. U 76. minuti susreta domaći su ostali sa deset igrača, a crveni karton dobio je Katanec. U samom finišu susreta rezultat je smanjio Marko Obradović.

Premijer liga Bosne i Hercegovine, 1. kolo:

Zrinjski Mostar - Radnik Bijeljina 2:1 (Jakovljević 17, Bilbija 61/Obradović 90+3)