Premijer liga | Pred 24.000 gledalaca Sarajevo i Željezničar odigrali derbi i podijelili bodove

3
A. Sokolović

Nogometaši Sarajeva i Željezničara su u srijedu navečer, 25. septembra, odmjerili snage u 8. kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine.

Konačan rezultat bio je 1:1.

Željezničar je poveo preko Boljevića u prvom dijelu, a konačnih 1:1 djelo je Solde.

U napuštenoj kući u Zenici pronađeno tijelo muškarca. Poznat njegov identitet

Krenimo redom...

Prvo poluvrijeme

Plavi s Grbavice su bolje otvorili susret i u prva dva minuta imali tri sjajne prilike da dođu u vodstvo. Dvije su bile preko Šabića, ali se mreža nije zatresla. Rockov je bio zaslužan za to u velikoj mjeri.

Sarajevo je prvi put zaprijetilo u osmoj minuti kada je Guliashvili pokušava glavom. Uspio je izboriti samo korner.

U 12. minuti viđeno je još jedno uzbuđenje pred golom Sarajeva. Marković je pogodio mrežu nakon ubačaja Boljevića, ali dosuđen je ofsajd. Opravdano - crnogorski internacionalac je bio korak ispred odbrane Sarajeva.

Uživo s Koševa sa 153. vječitog derbija: Sarajevo - Željezničar 1:1, remi na Koševu

Od 30. minute Sarajevo je bilo bolje na terenu, u 32. minuti tražili su i penal (VAR provjere je potvrdila ništa od jedanaestrca, op.a.), a onda je Željezničar ponovo krenuo po vodstvo.

To se i dogodilo u prvom dijelu, nakon odlične akcije u 42. minuti Hiroš se dobro snalazi i upošljava Aleksandra Boljevića koji majstorski pogađa za 1:0 - dovoljno za erupciju oduševljena navijača Željezničara na koševskom stadionu.

Nakon 45 minuta ostalo je 1:0 za Željezničar.

GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL! 🔵⚪ ⚽ Aleksandar Boljević ⏱️ 44. minut 🆚 FK Sarajevo - FK Željezničar 0:1

Posted by FK Željezničar on Wednesday, September 25, 2024

Drugo poluvrijeme

Sarajevo je bolje krenulo u drugom dijelu. Trener Zoran Zekić je napravio izmjenu koja će se pokazati mkao pravi potez kasnije. Vinko Soldo je zamijenio Unušića, a on je u 62. minuti donio izjendačenje na Koševu za 1:1.

Lulić je ubacio s desne strane iz drugog uzastoipnog kornrera. Đuričković prebacio glavom za Soldu koji je matirao Muftića - 1:1 je zatim pisalo na semaforu.

62’ | GOOOOL ⚽️ Soldo FK Sarajevo 1:1 FK Željezničar

Posted by FK Sarajevo on Wednesday, September 25, 2024

Poslije toga, Sarajevo je bilo bolje. Udarac Kyeremeha iz neposredne blizine je fantastično zaustavio Muftić u 74. minuti. Kasnije su Kyeremeh i Mustafić pucali pored gola.

Željezničar u drugom dijelu nije uspijevao da napravi akciju iz kontre. Čuvali su svoj gol, a Sarajevo je u finišu preko Turkeša moglo do pobjede. Promašio je sjajnu priliku u 84. minuti.

U 92. minuti Beganović je imao poklon loptu od Muftića, ali nije pogodio prazan gol. Susret je pratilo 24.000 navijača.

Sarajevo je s ovim bodom preuzelo čelnu poziciju na tabeli i ponovo je prvo. Željezničar je treći i za liderom na tabeli zaostaje tri boda. Imaju i utakmicu više.