Premijer liga BiH: Zrinjski rutinski protiv Sloge

0

U okviru 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine snage u Mostaru su odmjerili Zrinjski i Sloga Meridian, a rezultat je na kraju utakmice glasio 2:0.

Prvi na utakmici prije gosti, pokušao je Vidić sa vrha šesnaesterca, ali nije bio precizan. Svoju prvu ozbiljniju akciju Zrinjski je imao u 16. minuti, kada je Kiš šutirao na vrha šesnaestrca, međutim lopta odlazi preko gola.

Dvije minute poslije je imao Bilbija dobru priliku, kada je pokušao golmana Sloge Merdian da lobuje, međutim to mu nije pošlo za rukom. Nastavak susreta i sredina poluvremena donijela je nove prilike za aktuelnog prvaka BiH, ali Kiš i Ćuže nisu bili precizni.

Nevjerovatan potez Sergeja Barbareza: Jedan od najboljih štopera hrvatske lige oblači dres Zmajeva?

I onda je u 29. minuti odbrana Sloge Meridina kapitulirala, Kiš je nakon sjajne akcije odlično šutirao i matirao Traku za vodstvo domaćina.

Nakon gola Zrinjskog nastavljena je dominacija, ali udarci ponovo Ćužea i Bilbije nisu završili u mrežu gostiju. U finišu poluvremena prijetila je i Sloga Meridina, ali bez promjene rezultata.

Otvaranje drugog poluvremena donosi nekoliko prilika za Zrinjski, međutim odbrana gostiju je odlično reagovala.

Prijetila je Sloga Meridian preko Vidića, ali sjajni napadač nije uspio ugroziti golmana Marića. Domaći su sjajnu priliku propustili u 59. minuti kada je Ćuže šutirao, ali je Trako uz pomoć prečke uspio otkloniti opasnost.

Igrao se 74. minut kada je Bilbija sa dva metra šutirao, ali je Trako fenomenalno reagovao i odbranio njegov udarac.

Zrinjski pitanje pobjednika rješava u 86. minuti, kada je nakon sjajne akcije Jukić zatresao mrežu Trake.

Aktuelni prvak BiH je sada na četvrtom mjestu sa 18 bodova, dok je Sloga Meridian na osmoj sa 12 bodova, piše SC Sport.