Premijer liga BiH: Zrinjski pobjedom nad Sarajevom zaključio jesenji dio sezone

0

U derbi susretu 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Zrinjski je u Mostaru ugostio Sarajevo i savladao ga rezultatom 2:0.

Prvi je zaprijetio domaćin u 12. minuti preko Damira Zlomislića, koji je prvi put izblokiran, dok je drugi put šutirao pored gola Lovrea Rogića.

Gosti su prvu šansu imali u 19. minuti. Zlomislić je pogriješio, a lopta došla do Mirze Mustafića, čiji je udarac odbranio Marko Marić.

Bosanac radio na novoj Appleovoj seriji sa slavnim Donom Cheadleom: Otkrio nam je detalje

Novu priliku gosti su imali u 30. minuti. Ovaj put je šutirao Ajdin Hasić, a Marić opet bio na visini zadatka.

U 34. minuti domaćin je dobio penal. Franko Sabljić je pao nakon duela s Amarom Beganovićem, a Irfan Peljto pokazao je na bijelu tačku.

HT 📸 | HŠK Zrinjski 2:0 FK Sarajevo

Posted by FK Sarajevo on Monday, December 18, 2023

Međutim, Rogić je zaustavio pokušaj Nemanje Bilbije, te je ostalo 0:0.

Ipak, kapiten Zrinjskog se iskupio u 41. minuti i doveo svoj tim u vodstvo.

Četiri minute kasnij Zlomislić je povisio na 2:0 poslije centaršuta Tomislava Kiša.

U nastavku smo vidjeli dosta manje uzbuđenja.

Mustafić je u 65. minuti zaprijetio, ali nije bilo promjene rezultata.

Navijači Zrinjskog su u 72. minuti priredili veliki vatromet, zbog čega je susret nakratko bio prekinut.

Kraj! #HŠKZ #MostarskiEuropski _________ HŠK Zrinjski Mostar 2:0 FK Sarajevo

Posted by HŠK Zrinjski Mostar on Monday, December 18, 2023

Zrinjski je ovom pobjedom došao do učinka od 38 bodova, što je sedam manje od lidera Borca.

Sarajevo je poslije petog ovosezonskog poraza ostalo na četvrtom mjestu s 33 boda.

Ovim mečom stavljena je zavjesa na jesenji dio sezone.