Premijer liga BiH: Željezničar pobijedio Slogu iz Doboja uz fantastičnu atmosferu na Grbavici

0

U meču 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, pred odlično popunjenom Grbavicom, Željezničar je savladao ekipu Sloge iz Doboja, a rezultat je glasio 4:1.

Ovo je bila jako uzbudljiva utakmica, a iako rezultat implicira laganu pobjedu Željezničara, to ni blizu nije tačno.

Sloga se odlično držala, čak i imala periode gdje je bila puno bolja. Ipak, ekipa Željezničara je previše iskusna da bi dopustili sebi kiks pred ovakvim tribinama.

Edin Subašić: Panika u vrhu "srpskog sveta"

Od prve minute je bila otvorena utakmica. Željezničar i Sloga su se smjenjivali u napadima, ali do prvog gola dolazi Željo.

Armin Hodžić je poslao fantastičnu loptu prema Andriji Drlji. Ovaj nalazi Brazilca Santosa u sredini, koji rutinski pogađa za ekipu Željezničara u 21. minuti.

Premijer liga BiH: Fantastično poluvrijeme, Željezničar i Sloga izjednačeni na pauzi

Nakon gola skida dres te zarađuje žuti karton zbog kojeg neće igrati u narednoj utakmici kada Željezničar putuje na duel s Leotarom u Trebinju.

Međutim, Sloga brzo uzvraća. Akteri su Nemanja Mihajlović i Milan Lalić, a minuta je 35. Lalić je završio akciju, ali treba pohvaliti Mihajlovića i njegov fantastičan prodor

Do kraja prvog dijela primat je preuzela ekipa iz Doboja. Imali su nekoliko polušansi, ali rezultat je ostao 1:1 na pauzi.

Interesantno je spomenuti da su igrači Želje, umjesto u svlačionicu, otišli do svojih navijača

To je očigledno pomoglo jer je izgledalo kao da je izašla druga ekipa Željezničara u drugom poluvremenu. Već u 50. minuti, dolazi do promjene rezultata

Strijelac je opet bio Santos, ali treba svakako pohvaliti i nevjerovatnu ulogu koju je odigrao Sulejman Krpić, koji je ušao na poluvremenu.

Samo šest minuta kasnije, penal za Željezničar. Santos je plesao po šesnaestercu Sloge, a to je na nepropisan način zaustavio golman Bakir Brajlović

Semir Štilić preuzima odgovornost i u 60. minuti donosi prednost od dva gola za svoju ekipu. Brajlović je pročitao njegovu namjeru, ali je Štilićev penal bio apsolutno savršen

U 79. minuti novi gol za Željezničar. Ovaj put je strijelac rezervista Joseph Amoah, a golu je prethodila greška još jednog igrača koji je ušao s klupe Nikole Popare

Iako je do kraja meča bilo dobrih perioda i za Slogu iz Doboja, Željezničar je rutinski priveo utakmicu kraju

Njih nakon internacionalne pauze čeka put u Trebinje zbog meča protiv Leotara, a Sloga na svom stadionu dočekuje Velež iz Mostara

U ostalim susretima dana, od 17 sati igraju Široki Brijeg i Tuzla City, a od 19 sati Velež protiv Slobode iz Tuzle. U ponedeljak svoj meč igraju Sarajevo i Posušje