Premijer liga BiH: Veležu pripao derbi. Vehabović presudio Sarajevu

1
A. Ka.

FK Velež je danas, 1. decembra, u okviru 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Vrapčići u Mostaru savladao FK Sarajevo.

Rođeni su slavili minimalnim rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Vehabović.

Tim iz Mostara se ovom pobjedom primakao Sarajevu, koje je na trećoj poziciji, na svega bod zaostatka.

Anketa | Čija je najveća odgovornost što građani moraju plaćati proviziju za račune za vodu?

No, krenimo redom.

Sarajevo je nešto bolje otvorilo utakmicu. U 7. minuti Hasić je izblokiran, potom pokušava i Radović, ali lopta odlazi daleko pored gola.

Velež uzvraća u 18. minuti. Vehabović je odlično centrirao, ali do lopte dolazi Beganović.

Uslijedio je period nešto bolje igre Rođenih, ali bez pravih prilika.

U 24. minuti gosti su tražili penal, smatrajući da je rukom igrao Hrkač, ali sudija se nije oglasio.

U 32. minuti prijeti i Suljić, ali bez većih problema za Šahinovića.

Đuričković je odlično intervenirao u 37. minuti. Tri minute poslije šutira i Vehabović, ali je ponovo siguran Šahinović.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0.

U nastavku prvi su zaprijetili domaćini. Oreč šutira, ali ponovo je dobar Šahinović.

Dvije minute poslije Peco je bio u odličnoj prilici, ali šansa odlazi u nepovrat. U 60. minuti nova velika prilika za Rođene. Šikalo šutira na sjajno proigravanje Oreča, ali opet brani sjajni Šahinović.

Gol smo vidjeli konačno u 66. minuti.

Velež je dobru igru krunisao golom Vehabović te zasluženo poveo.

Sarajevo se nije predavalo. U 78. minuti mrežu trese Kyeremeh, ali je gol poništen jer je bio u nedozvoljenoj poziciji.

Bordo tim je u posljednim minutama utakmice imao više loptu u nogama, ali su se Mostarci dobro branili. Na kraju je ostalo 1:0.