Premijer liga BiH: Tuzla City i Velež podijelili bodove na Tušnju

0

Nogometaši Tuzla Cityija i Veleža remizirali su na Tušnju (1:1) u utakmici 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prva šansa na susretu viđena je u sedmoj minuti kada Dino Halilović sa 12 metara šutira, ali stativa spašava ekipu Tuzla Cityja.

Velež je imao još jednu šansu preko Guliashvilija, a kazna je stigla u 18. minuti kada Mašovića koji je ukrao loptu igračima Veleža i matirao Hadžikadića za vodstvo Tuzlaka (1:0).

Anketa | Čija je najveća odgovornost što građani moraju plaćati proviziju za račune za vodu?

Domaćini su imali sjajnu priliku, ali Mehanović sa nekoliko metara nije pogodio gol. Mostarci su ubrzo odgovorili, a u šansi se ponovo našao Guliashvili koji je bio neprecizan.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo mnogo šansi, među kojima je najznačajnija šut Haskovića glavom u 45. minuti, lopta je otišla preko gola.

[UŽIVO] FK Tuzla City - FK Velež Mostar 1:1 72' I G⚽️⚽️⚽️⚽️L! Haskić pogađa za 1:1. BRAVO NERMINE! BRAVO ROĐENI! Samo JAKO! Samo ZAJEDNO! #musvdg #PLBiH

Posted by FK Velež Mostar on Monday, October 23, 2023

Na odmor se otišlo vodstvom Tuzla Cityja od 1:0.

Nastavak utakmice nije donio spektakularan nogomet, a dobru šansu u 57. minuti je imao Redžić čiji udarac glavom vadi ispod prečke golman Tuzlaka.

Ekipa s Tušnja nije mnogo ostavljala prostora Veležu, ali su Mostarci ipak izjednačili u 73. minuti.
Oliveira je sjajno dugom loptom uposlio Oreča, koji odlično prolazi Nukića i još bolje centrira, a Haskić pogađa za 1:1.

Ogormnu šansu u 84. minuti imao je Džafić koji je jedan na jedan pokušao lobovati Fejzića, ali to nije dovoljno dobro učinio.

[KRAJ] FK Tuzla City - FK Velež Mostar 1:1 U utakmici 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Rođeni su na Gradskom...

U 93. minuti Nogometaš Tuzla Cityja Šurković je zaradio crveni karton nakon prekršaja nad igračem Veleža.

Utakmica je na kraju završila podjelom bodova (1:1).