Premijer liga BiH: Podjela bodova na Pecari, uvjerljiva pobjeda Zrinjskog

1

U još jednoj utakmici 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine snage su odmjerili NK Široki Brijeg i HŠK Posušje, a utakmica je završena rezultatom 1:1.

Prva prijetnja domaćih u 4. minuti, ali odlična intervencija Kolića.

Prilika za Posušje u 17. minuti, Šaravanja je spriječio pogodak.

Alma je s troje djece skočila u rijeku, suprug uhapšen: ‘Svađali su se i tjerao je iz kuće‘

Još jedna prilika za goste u 19. minuti, Mandić odlično šutira, Tomić brani.

U 23. minuti Nikola Mandić iz slobodnog udarca uspijeva savladati golmana Širokog i ostvariti prednost za svoj tim.

Dvije minute kasnije još jedna odlična šansa, strijelac gola za goste ponovo šutira, ali pogađa stativu.

Rozić u kontri iz 45. minuti ne uspijeva ozbiljnije zaprijetiti golu Širokog.

Domaćini su prvi zaprijetili u drugom poluvremenu, Lukić nije uspio dovršiti akciju.

Posušje u 58. minuti kreće u kontru, ali lopta odlazi u korner.

Kpan šutira, ali to ne predstavlja problem golmanu Koliću.

Poništen je i gol ekipi Marijana Budimira u 62. minuti, nakon prekršaja Lukića nad Kolićem.

U narednoj minuti, Kpan odličnim šutem pogađa za izjednačenje, što je bio konačan rezultat utakmice.

Nakon drugog žutog kartona, Široki nastavlja igru s igračem manje, Lukić se zaputio u svlačionicu.

U istom terminu od 13 sati HŠK Zrinjski je uvjerljivo savladao Tuzla City. Utakmica je završena rezultatom 3:1.

Početak utakmice pripao je domaćinima koji su očekivano preuzeli inicijativu na terenu.

Nakon 10. minuta minuta igranja ove utakmice, prilika za goste iz Tuzle koji su istrčali odličnu kontru, a šut Hadžića brani Marić.

Golman gostiju je bio na zadatku i u 12. minuti kada je ponovo intervenisao, nakon prekida.

Prva ozbiljnija prilika za domaće je bila preko Kiša u 16. minuti kada je lopta završila preko gola gostiju.

Tuzla je jako opasna bila iz kontri i pravila je probleme aktuelnom prvaku naše zemlje, pa je tako u 21. minuti Pantelić šutirao glavom i pogodio prečku.

U 29. minuti Tino Sven Sušić je pokušao sa velike udaljenosti, ali lopta ide preko gola.

Nakon samo jedne minute igranja penal za ekipu iz Mostara, nakon što je Kobiljar loptu dirao rukom.

Najbolji igrač Premijer lige Bosne i Hercegovine siguran sa bijele tačke i Zrinjski vodi sa 1:0.

U nastavku Zrinjski niže prilike, ali čuvar mreže gostiju Lolić brani sve pokušaje.

Velika šansa sa pet metara domaći fudbaler Sabljić pogađa prečku u 51. minuti utakmice.

U nastavku utakmice nešto bolja igra Tuzla Citya, ali bez nekih većih prilika.

U 62. minuti novi gol Zrinjskog Malekinušić je ubacio s desne strane, a Ćuže zabija s dva-tri metra.

Nakon 7. minuta gosti smanjuju rezultat a strijelac je Mehanović.

Mladi Prskalo postiže gol u 77. minuti za konačnih 3:1, piše SC Sport.

Podsjetimo, derbi kola večeras, 5. novembra, će na Koševu od 19.45 sati igrati nogometaši Sarajeva i Borca.