Katastrofa Čelika na stadionu Bilino polje: Zrinjski se prošetao Zenicom

1

HŠK Zrinjski se plasirao u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine pobjedom nad NK Čelik, a rezultat je glasio čak 0:6.

Gosti iz Mostara su već u prvom poluvremenu postigli pet pogodaka, a u drugom dijelu su značajno usporili, pa postigli samo jedan.

Redom su mrežu Zeničana punili Franko Sabljić (7. minut), Anton Maglica (10. minut), Matija Malekinušić (24. minut), pa još dva puta Sabljić (31. i 36. minut) te Petar Mišić (86. minut).

Objavljena prognoza do 16. maja: Uživajte u toplom vikendu, stiže novo zahlađenje

Utakmicu su obilježili i navijači Čelika, popularni 'Robijaši'. Oni su istakli nekoliko parola podrške narodu Palestine, ali i vrijeđali potpredsjednika mostarskog kluba Amira Gross Khabirija

Podsjetimo, u osminu finala Kupa BiH ranije su se plasirali Tuzla City, Sloboda, Sloga, Zvijezda 09, GOŠK, Jedinstvo, Laktaši, Sarajevo, Stupčanica, Posušje, Slavija, Igman i Velež.