Nastavljena agonija Željezničara. Drugoligaš s Tušnja ih izbacio iz Kupa BiH

1

U Tuzli je nastavljena agonija Željezničara. Drugoligaš s Tušnja ih je izbacio iz Kupa BiH.

Sloboda je pobijedila 1:0 i izbacila Plave iz Kupa BiH.

Veliko iznenađenje na Tušnju.

Tragedija u Olimpijskom selu: Trener preminuo od srčanog udara

Prvo poluvrijeme

U prvih 45 minuta vidjeli smo mnogo šansi, ali nije bilo golova.

Željezničar je veoma loše ušao u meč. Prvo u četvrtoj minuti katastrofalnu grešku nije kaznio Dilaver, koji je ostao usamljen i loše zahvatio loptu s ivice kaznenog prostora.

Potom griješi i Mekić, a Husejinovića zaustavlja Ovčina.

Prvi put Željezničar je prišao protivničkom golu u 11. minuti. Mujkić je uspio otkloniti opasnost poslije ubačaja Amoaha.

U 16. minuti šansu je imao Allyson, ali u posljednji trenutak ga zaustavlja Hadžibeganović.

Veliku priliku Allyson je imao u 20. minuti, Muminović je krajnjim naporom zaustavio šut.

U 29. minuti Allyson pravi veliku grešku, Sloboda je imala veliku šansu. Sjajni Ovčina se stigao vratiti i spasio čisti pogodak.

Minut poslije Amoah je izašao sam pred Muminovića, ali nije uspio postići gol.

Ostalo je 0:0.

Bez golova u prvom dijelu susreta 1/16 finala Kupa BiH #SamoSloboda

Posted by FK Sloboda Tuzla on Thursday, September 28, 2023

Drugo poluvrijeme

U drugom dijelu zabilježili ismo nekoliko prilika sa obje strane.

I onda gol. Tuzlaci su do pogotka došli u 83. minuti susreta i to na spektakularan način.

Strijelac je bio Tarik Kapetanović koji je silovitim udarcem sa oko 25 metara udaljenosti zatresao mrežu Plavih.

Susret je završen 1:0, nastavljena je agonija Željezničara. Drugoligaš ih je izbacio iz Kupa BiH.