Premijer liga BiH: FK Borac nastavio gdje je stao i došao do nove pobjede

0
R. R.

Nogometaši banjalučkog Borca savladali su na domaćem terenu ekipu Tuzla Cityja (2:1) u susretu 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Ekipa iz Banje Luke je odmah preuzela ulogu favorita i nametnula svoju igru Tuzlacima koji nisu mogli doći do posjeda.

Borac je iz dobre igre napravio šansu u 10. minuti preko Kvržića čiji je udarac glavom izblokiran, a zatim je Kulašin okušao svoj šut sa 16 metara koji nije bio precizan.

Podaci iz Centralne banke: Pogledajte koliko novca na računu čuva najveći crnogorski štediša

Ekipa s Tušnja je odgovorila šansom u 14. minuti kada je Pantelićev šut otišao zamalo preko gola.

Odbrana Tuzla Cityja je kapitulirala u 25. minuti. Terzić je centrirao iz slobodnjaka, Lukić najviši u skoku i glavom pogađa za 1:0.

Poluvrijeme.

Posted by FK Tuzla City on Sunday, February 18, 2024

Na poluvrijeme se otišlo sa vodstvom Borca od 1:0.

Nastavak je donio otvoreniju igru tuzlanskog tima, ali je Borac taj koji je imao dva šuta koja su otišla pored gola.

Ponovo je u centru pažnje bio Lukić koji je u 54. minuti postigao drugi pogodak na utakmici i donio svojoj ekipi osjetnu prednost od 2:0.

Nogometaši Tuzla Cityja se nisu predavali, pa su u 65. minuti stvorili veliku šansu. Mehanović je nanizao nekoliko fudbalera Borca i kada je trebao šutirati on je bio nesebičan, uposlio je Mašovića koji sa nekoliko metara ne pogađa.

Nakon toga igrač Borca Terić je zatresao prečku domaćina, a ekipa iz Banja Luke je imala veliku sreću jer su Tuzlaci stvorili dvije velike prilike u 82. minuti.

Goool 2:1

Nakon dobre igre, Tuzla City je nagrađena pogotkom u 83. minuti, a strijelac je bio Mehanović nakon greške odbrane Borca.

Gosti su imali izvanrednu priliku u 89. minuti, ali sa osam metara ne pogađa Nikić. Tuzla je pružila sjajnu partiju i bili su nadomak osvajanja boda.

Borac je tako slavio novu premijerligašku pobjedu protiv Tuzla Cityja rezultatom (2:1).