FK Borac juriša ka tituli: Banjalučani rutinski savladali ekipu Posušja

0
R. R.

Nogometaši banjalučkog Borca savladali su u gostima ekipu Posušja (2:0) u susretu 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Borac je već u početnom dijelu susreta uspio doći u prednost pogotkom Blagajića u petoj minuti koji je na povratnu loptu Jurilja uspio zatresti mrežu domaćina.

Banjalučani su nastavili sa pritiskom i imali su dominaciju u nastavku utakmice, kroz posjed i kroz šanse.

Elon Musk kritikovao američku politiku: Tvrdi da će upropastiti vlastitu valutu

Lučić se u 23. minuti našao u sjajnoj prilici, ali njegov udarac glavom sa pet metara odlazi preko gola Posušja.

Na poluvrijeme se otišlo minimalnim vodstvom Borca (1:0).

Крај утакмице. 🔴🔵 5’ Јуриљ 74’ Квржић

Posted by FK BORAC Banja Luka on Friday, December 15, 2023

Natavak meča je protekao u napadima nogometaša Borca koji su svoju dobru igru krunisali golom u 74. minuti. Pogodio je Kvržić sa 16 metara.

Posušje se pokušalo vratiti u igru, ali nisu iskoristili šanse koje su imali.

Borac je slavio novu pobjedu (2:0) te dodatno osigurao prvo mjesto na tabeli.