Praznik nogometa u Olovu: Stupčanica bila povela protiv Borca

1
Printscreen / Praznik nogometa u Olovu

Sa nekoliko minuta zakašnjenja počeo je duel Stupčanice i Borca u Kupu Bosne i Hercegovine.

Pravi je praznik nogometa u Olovu, a navijači Stupčanice napunili su tribine stadiona Danac.

Stupčanica je u prvom kolu Kupa naše zemlje ugostila banjalučki Borac.

Sarajevsko vrelo ljeto: Glas građana o izazovima vodosnabdijevanja

Praznik nogometa u Olovu - undefined

Printscreen: Praznik nogometa u Olovu

Njihovi navijači su pred početak susreta napravili fenomenalnu atmosferu.

U šestoj minuti pao je i prvi gol na oduševljenje domaćih navijačas. Stupčanica je povela, a lijep gol postigao je Munib Karahmetović.

Šutirao je sa 17 metara i matirao Pavlovića.

No, Borac je brzo okrenuo rezultat u svoju korist. Gol je postigao Ante Živković, kojem je ovo prvi gol od kako je ljetos stigao kao pojačanje u Borac. Igrala se 13. minuta.

U 23. minuti poslije kornera Strahinja Bošnjak je matirao golmana Stupčanice i lako pogadio za 2:1.

Inače, Željezničar nakon 60 minuta vodi 3:0 u Han Bili, dok Sarajevo ima prednost od oid 3:21 na gostovanju kod Alfa Modriče.

Kako sve to izgleda u Olovu, gdje je danas praznik nogometa, pogledajte u galeriji: