Pobjedom u Vrapčićima Sarajevo se vratilo na treće mjesto

J. M.
/ FOTO: Radiosarajevo.ba
Fudbaleri Sarajeva su tako na najbolji mogući način iskoristili kiks Širokog Brijega

U meču 27. kola Premijer lige BiH Sarajevo je u Vrapčićima ubjedljivo pobijedilo Velež 3:0 i vratilo se na treće mjesto tabele.

Za rođene ova utakmica nije imala nikakvog rezultatskog značaja jer se nalaze na posljednjem mjestu, dok su gosti s Koševa hvatali voz za plasman u Europu.

Već u 5. minuti Sarajevo je povelo: Nakon kornera Duljevića najviši u skoku bio je Harba i savladao Bobića za 0:1.

Bordo-tim udvostručio je prednost u 22. minutu: Ponovo je centrirao Duljević, a strijelac ovaj put bio Okić. U finišu prvog poluvremena Duljević se i sâm upisao u listu strijelaca za konačnih 0:3.

Fudbaleri Sarajeva su tako na najbolji mogući način iskoristili kiks Širokog Brijega, koji je izgubio na Otoci od Olimpica 1:2, te sinoćnji remi Željezničara s Zrinjskim (0:0) na Grbavici.