PLBiH: Tuzla City i Igman Konjic ostvarili važne pobjede i poslali FK Željezničar u zonu ispadanja

0

U Premijer ligi su od 13 sati odigrane dvije utakmice 21. kola u kojima su pobjede slavili nogometaši Tuzyla Cityja i Igmana iz Konjica.

Tuzla City je na Tušnju savladao ekipu Zvijezde 09 sa 2:0, a strijelci golova su bili Ajdin Nukić (11. minuta) i Mirzad Mehanović (53. minuta).

Tuzlaci su trenutno deveti na tabeli sa 22 osvojena boda, a Zvijezda 09 je posljednjeplasirana sa 14 bodova.

Teška nesreća u BiH: U sudaru automobila i kamiona poginulo dijete

Duel Igmana i Širkokog Brijega je okončan rezultatom 1:0, a autogol je postigao Ilija Mašić u 87. minuti.

Igman sada zauzima 10. poziciju na tabeli sa 22 boda, a Široki Brijeg je skupio 28 i šestoplasirana je ekipa. Ekipa iz Konjica je tako izašla iz opasne zone na tabeli, dok je Željezničar sada ugrožen.