Play-off UEFA Evropa lige: Dinamo u Zagrebu pobijedio Spartu

0
AA
AA / Dinamo slavio u prvoj utakmici

Fudbaleri zagrebačkog Dinama u prvoj utakmici play-offa UEFA Evropa lige večeras na stadionu ”Maksimir” u Zagrebu, glavnom gradu Hrvatske, pobijedili su Spartu iz Praga, rezultatom 3:1.

Gosti iz Češke Republike poveli su golom Ladislava Krejcija u 39. minutu.

Međutim, izabranici trenera Sergeja Jakirovića, koji je večeras debitovao na klupi popularnih ”modrih”, samo pet minuta kasnije stižu do izjednačenja.

Proizraelski studenti napali propalestinske demonstrante, spora reakcija policije

Pogodio je Dario Špikić pa se na odmor između dva poluvremena otišlo u egalu – 1:1.

U nastavku Dinamo je zaigrao bolje i efikasnije. Do rezultatskog preokreta i trijumfa uoči revanša za sedam dana na gostujućem terenu prvak Hrvatske došao je zasluženo pogocima Dine Perića u 59. minutu i Luke Ivanušeca u 61.