Omladinska Liga prvaka: FK Sarajevo u prednosti pred revanš susretu sa Ruhom

0
Fena

Juniori Fudbalskog kluba Sarajevo u srijedu, 25. oktobra igrat će uzvratnu utakmicu prve runde Omladinske Lige šampiona protiv ukrajinske ekipe Ruh iz Lavova.

Prvi meč odigran na stadionu ZKS Stal Stalowa Wola u Poljskoj okončan je remijem 1:1, a tada je jedini strijelac za Brodo tim bio Bakir Nurković u 23. minutu susreta. Ukrajinci su do izjednačenja došli golom iz penala u 66. minutu, kada je precizan bio Kitela.

Šef stručnog štaba FK Sarajevo Dženan Uščuplić istakao je na današnjoj konferenciji za medije da njegova ekipa revanš dočekuje u dobroj formi i raspoloženju.

Anketa | Čija je najveća odgovornost što građani moraju plaćati proviziju za račune za vodu?

"Naša ekipa treba da uživa u ovom dvomeču. Ukrajinci su dobri i igraju agresivno. Imaju nekoliko pojedinaca koji mogu rješiti utakmicu. Sada smo upoznali protivnika, znamo koje su im jače strane i spremni smo da odgovorimo na njihovu agresivnost", izjavio je Uščuplić i dodao da bi volio da dođe što veći broj navijača, kako bi mladi igrači FK Sarajevo osjetili kako je igrati pred velikim brojem gledalaca.

Kapiten FK Sarajevo Bakir Nurković napominje da je predstavnik BiH prvu utakmicu odigrao veoma dobro s obzirom da je debitant u Omladinskoj ligi prvaka.

Sjajna gesta: Anonimni donator kupio dresove Džeke i Hasića za 6.840 KM

"Ostvarili smo dobar rezultat pred sutrašnji revanš. Vidjeli smo njihove dobre i loše strane i sigurno će nam biti lakše da pokušamo pred našim navijačima riješimo dvomeč u našu korist", dodao je mladi nogometaš.

Utakmica između Sarajeva i Ruha će biti odigrana sutra na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" u 16 sati.