Novi Messijev show u Americi: Pogledajte čarolije Argentinca za prolaz Inter Miamija

0

Lionel Messi (36) nastavio je oduševljavati u dresu Intera iz Miamija.

Argentinac je protekle večeri vodio tim s Floride do plasmana u četvrtfinale CONCACAF Kupa prvaka.

U uzvratu osmine finala protiv Nashvillea (3:1) upisao je gol i asisenciju, a Inter Miami je s ukupnih 5:3 prošao dalje.

Zukan Helez: 'Pozivam Dodika da se okani ćorava posla i da zajedno počnemo raditi'

Sve je bilo riješeno već poslije 23 minuta igre.

U osmom minutu Argentinac je sjajnim pasom uposlio svog najboljeg druga Luisa Suareza, koji je poslao loptu kroz noge golmanu za 1:0.

Samo 15 minuta kasnije mladi Paragvajac Diego Gomez je ostavio povratnu Messiju, koji je s nekih 14 metara poslao loptu u lijevi ugao gola gostiju.

Messi je u 50. minuti izašao zbog lakše povrede, a Robert Taylor, koji ga je zamijenio, pogodio je glavom za 3:0.

U samom finišu Sam Surridge postigao je počasni gol za goste.

Inter Miami će u četvrtfinalu igrati s boljim iz dvomeča Monterrey – Cincinnati.