Nogometaši Zrinjskog ispali iz Lige prvaka: Dva gola u finišu utakmice nisu bila dovoljna

2
R. R.

Nogometaši Zrinjskog remizirali su sa Slovanom u Bratislavi 2:2, čime su se oprostili od takmičenja u Ligi prvaka.

Na samom početku susreta Slovan je krenuo ofanzivno, te je stvorio veliku šansu u kojoj je Kucka bio neprecizan sa nekoliko metara.

Slovan je ubrzo nakon toga u petoj minuti postigao pogodak, a strijelac je bio Čavrić koji je Mostarcima dodatno otežao posao.

Neočekivani potez Novaka Đokovića: Sve držano u tajnosti, a onda uslijedila ponoćna objava

Nogometaši Slovana su ubrzo nakon postignutog pogotka stvorili novu šansu preko Lovata, ali je Marić krajnjim naporima zaustavio njegov udarac.

Zrinjski je imao dvije dobre situacije u 14. i 28. minuti, ali oba puta Ćuže nekontrolisano šalje loptu preko gola.

Slovaci su sve do kraja prvog poluvremena "držali" loptu u nogama kako bi izmorili igrače Zrinjskog. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom od 1:0.

Veliku šansu imao je Slovan u 57. minuti kada je Čavrić izašao pred Marića koji je odbranio njegov udarac i spasio svoj tim.

Tim iz Bratislave udvostručio je svoju prednost u 67. minuti kada je Zuberu iskoristio grešku odbrane Mostaraca i sjajnim udarcem zatresao mrežu.

Najbolja šansa za Zrinjski uslijedila je odmah nakon gola u 68. minuti kada je šutirao rezervista Tomislav Kiš, ali je lopta otišla malo pored gola.

Ubrzo nakon toga u 75. minuti Zrinjski je smanjio rezultat, kada je Kiš iz kornera pronašao Barišića koji je udarcem glavom matirao Borjana, te produžio nadu za Zrinjski.

Zrinjski je do kraja meča mogao do poravnanja kada je Ćanađija šutirao, ali od svega toga izboren je samo korner.

U trećoj minuti sudijske nadoknade Zrinjski je uspio doći do drugog gola, precizan je bio Ivančić.

Utakmica je završila rezultatom 2:2, što nije bilo dovoljno Mostarcima da se plasiraju dalje u takmičenje.

Zrinjski se ovim remijem oprostio od učešća u Ligi prvaka.