Njemačka ipak izborila prolazak u meču protiv Mađarske

1

Kompletirano je 3. kolo grupne faze na Europskom nogometnom prvenstvu.

U grupi E sastali su se Slovačka i Španija, te Švedska Poljska, dok u grupi F su igrali Njemačka - Mađarska(2:2) i Portugal - Francuska(2:2).

Završene su posljednje utakmice Grupe E, Španija je savladala Slovačku, rezultatom 5:0, a Švedska je također osvojila tri boda protiv Poljske, rezultatom 3:2.

Cristiano Ronaldo je doveo ekipu Portugala u vodstvo iz penala u 31. minuti.

Francuska je brzo uzvratila u 47. minuti, golom Karima Benzeme, također iz penala.

Na samom početku drugog poluvremena u 48. minuti Benzema je opet pogodio za Francusku i doveo svoj tim u vodstvo.

U 60. minuti Ronaldo je ponovo pogodio iz penala, tako da je Portugal izjednačio.

Utakmica je završena rezultatom 2:2.

Njemačka je uspjela da se plasira u dalji dio takmičenja, i igrat će protiv Engleske.

Mađarska je povela 1:0 u 11. minuti, golom Adama Szalai.

U 67. minuti Nijemci su izjednačili golom Havertza.

Samo minutu kasnije Mađari su ponovo poveli, golom Andras Schafera.

Napeta je utakmica bila do samog kraja, Mađari su se čuvali, ali u 84. minuti Njemačka je ponovo izjednačila golom Goretzka.