Nevjerovatno drugo poluvrijeme u Istanbulu: Kiša golova i lijep put na revanš Edina Džeke

1

Fenerbahče večeras je nadigrao Maribor u prvom susretu trećeg pretkola Konferencijske lige.

Konačan rezultat je 3:1.

Kao kapiten, Fenerbahce je predvodio bh. reprezentativac Edin Džeko.

Emerik Blum – inspiracija za novi napredak i razvoj Sarajeva i BiH

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja, dok su u drugom "pala" tri pogotka.

Tek u 60. minuti Rodrigo Becao (Fenerbahce) je ispratio korner i pokazao svoj "nos za gol" kada je mirno postavio glavu i izbliza zabio u lijevu stranu gola. Rezultat je 1:0.

Dvije minute poslije Irfan Can Kahveci (Fenerbahce) je primio prekrasan pas u šesnaestercu i zabio pored golmana.

BH. reprezentativac je teren naputio u 67. minuti, a Ismail Kartal je odlučio da će ući Michy Batshuayi (Fenerbahce).

U 72. minuti nakon što je primo dobar pas, Mark Strajnar (Maribor) je poslao loptu u donji lijevi kut. i smanjio vodstvo Fenerbahcea na 2:1.

Ipak, Dušan Tadić (Fenerbahce) je u u 93. minuti lagano realizirao penal udarcem u donji lijevi čošak gola!

Na kraju, konačan rezultat je 3:1 za Fenerbahce.

Kapiten Zmajeva i Fenera je prethodno na pripremama odigrao četiri susreta, te postigao tri gola, čime je pokazao da je u sjajnoj formi.