Nevjerovatan dan na Koševu: Dal Varešanović i Sarajevo razmontirali Posušje

0

Fudbaleri Sarajeva odigrali su danas vjerovatno i najbolju utakmicu sezone jer su na Koševu u okviru 23. kolas Premijer lige demolirali Posušje s nevjerovatnih 6:0.

Na ovoj utakmici briljirao je mladi Dal Varešanović koji je postigao dva gola i imao još dosta sjajnih poteza.

Požar na Čengić Vili: Na parkingu gorio automobil

Sarajevo prijeti već u trećoj minuti, ali Horkaš spašava svoj tim. Horkaš je bio savladan u 20. minuti, ali Varešanović je glavom pogodio stativu.

Samo četiri minute kasnije mladi Varešanović je bio puno precizniji pa je pogodio za 1:0 poslije asistencije Bagarića.

Dvije minute poslije toga Amer Dupovac je dobio direktan crveni karton nakon starta nad Mašićem.

Tada se činilo da će se bordo tim naći u novim problemima, ali desilo se suprotno.

Do kraja meča Sarajevo je postiglo još čak pet golova.

U 29. minuti Varešanović sjajno pogađa za 2:0, da bi šest minuta kasnije nakon lijepe akcije sjajno pogodio Anel Hebibović za konačan rezultat prvog dijela susreta.

Sarajevo je nastavilo u drugom dijelu tamo gdje je stalo u prvom.

Darko Lazić pogađa u 52. minuti za 4:0, da bi do kraja pogađali Čataković i Suljić za konačnih 6:0.

Sarajevo ovom pobjedom ostaje četvrto na tabeli sa 35 bodova, dok je Posušje sa 20 jedno mjesto iznad opasne zone.