Nestvarno poluvrijeme Cristiana Ronalda: Portugalac upisao tri gola i dvije asistencije

0

Fudbaleri Al Nassra su u meču 26. kola saudijske Superlige kao gosti savladali Abhu s čak 0:8, a utakmicu, odnosno njeno prvo poluvrijeme, obilježio je fenomenalni Cristiano Ronaldo.

Žuto-plavi iz Riyadha su poslije prvih 45 minuta imali prednost od 0:5, a Ronaldo je učestvovao u svakom od golova.

Postigao je 39-godišnji Portugalac čak tri pogotka (11, 21. i 42. minut), a kod preostala dva bio je asistent.

Istražili smo | Kada počinje upis u srednje škole u Sarajevu i šta roditelji trebaju znati

U pitanju je druga utakmica zaredom na kojoj Ronaldo postiže hat-trick.

Prva dva gola postigao je iz slobodnih udaraca, dok je treći došao poslije odličnog ubacivanja i prelijepog lob-udarca.

▪️ 65th career hat trick ▪️ 62nd and 63rd career free kicks ▪️ Involved in all FIVE first-half goals ▪️ Subbed off at HT after giving Al-Nassr a huge 5-0 lead Cristiano Ronaldo was on a tear vs. Abha 😤

Posted by Bleacher Report Football on Tuesday, April 2, 2024

Ronaldove bravure pogledajte OVDJE.

Što se Ronaldovih dodavanja za gol tiče, u 33. minutu proigrao je Sadija Manea, a Senegalac je bio strijelac. U 44. minutu slavni napadač asistirao je Abdulmajeedu Al Sulaiheemu.

Ronaldo je trenutno prvi na listi stijelaca Superlige s 29 golova, čak sedam ispred prvog pratioca po ovom parametru – Aleksandra Mitrovića.