Cristiano Ronaldo i Al-Nassr ispali iz Lige prvaka

0

Cristiano Ronaldo (39) ispao je iz borbe za još jedan trofej.

Njegov Al-Nassr je u revanšu četvrtfinala azijske Lige prvaka protiv Al Aina lovio gol zaostatka (0:1) iz prve utakmice.

Al-Ain je u 45. minuti imao dva pogotka prednosti i činilo se da za Al-Nassr nema spasa. Ipak, do odlaska na odmor uspjeli su da smanje na 2:1.

Dačić tvrdi: U utorak zasjeda Vijeće sigurnosti UN-a o BiH

Autogol im je omogućio izjednačenje u 52. minuti, a u 61. minuti Cristiano Ronaldo je promašio nemoguće.

Ipak, Alex Telles je iz slobodnjaka zabio sjajan gol za 3:2 i tako su Saudijci izborili produžetke.

U 98. minuti direktan crveni karton dobio je kod domaćih Yahya, a u 103. minuti uslijedio je novi šok za Al-Nassr, pošto je Al Shamsi pogodio za 3:3. Tako je Al-Ain imao igrača više i rezultat koji ga vodi u polufinale.

I onda je u 117. minuti Ronaldo pao u kaznenom prostoru gostiju. Dobio je penal, koji je uspješno realizovao za 4:3 i ukupnih 4:4.

Tim je golom Ronaldo osigurao penale i još jedan čin ove drame.

Tamo je Al Nassr ipak poklekao. Ronaldo je sigurno izveo svoj penal, ali su promašili Marcelo Brozović, Alex Telles i Otavio.

Ronaldo i društvo tako su se oprostili od Lige prvaka.