Nermin Bašić nakon derbija: 'Ovaj bod ravan je tri, ponosan sam na igrače'

0

Trener Željezničar Nermin Bašić nije krio radost nakon remija na Koševu (2:2), izborenog golom u nadoknadi.

Strateg Plavih ovim riječima je opisao susret:

“Prvo želim da čestitam i jednoj i drugoj ekipi. Mislim da su gledatelji danas imali priliku da vide jedan sjajan derbi, s puno tempa, varnica i prilika.

Udes na Stupu: Učestvovala tri automobila

Zaista sam malo je reći ponosan sam na svoje momke. Kad gubite 2:0 na gostujućem terenu, takvu moć, hrabrost, takvu snagu pokazati zadnjih deset minuta to je fantastično. Ovaj bod je ravan tri boda s obzirom na situaciju kakva je bila”, rekao je Bašić i nastavio;

“Vidite, živio sam s jednom idejom – ako dođemo na Koševo da se branimo, bit ćemo mrtvi. Želio sam da budemo hrabri i odvažni, da taj visoki pritisak urodi plodom. Mislim da je u prvom poluvremenu to fantastično izgledalo.

Sarajevski derbi: Željezničar došao do boda u posljednjim sekundama protiv FK Sarajevo

Morali smo promijeniti u drugom poluvremenu neke ideje, gubili smo 1:0, morali smo staviti box igrača koji ima visinu. Druge izmjene i prebacivanje formacije iz 4-3-3 u 4-2-3-1 i to je urodilo plodom. Također, želim i da se zahvalim Manijacima na sjajnoj podršci”.

O preostale dvije utakmice Bašić je kazao:

Moramo ići na pobjedu, naravno, ali kada odigrate jednu ovakvu utakmicu na Koševu onda vam to daje nadu. Ne znam kako će biti do kraja, zaista ne želim da se zamaram.

Bod koji možda donese Europu: Pogledajte slavlje igrača i navijača Želje nakon sarajevskog derbija

Želim da navijači vide da želimo, da se mi fajtamo i borimo protiv svih ekipa. U svakom slučaju, ova utakmica nam daje da kažemo da vjerujemo”, rekao je Bašić.

Kaže da je vjerovao u tim kada su gubili 2:0:

“Ako ste me pratili na klupi, vidjeli ste koliko sam bodrio momke. Na poluvremenu sam rekao da ćemo dobiti utakmicu. Vjera je sve, kada vjerujete u nešto. Mislim da su momci pokazali vrhunski karakter.”