Neočekivani junak: Debitant od 17 godina ušao s klupe i donio pobjedu Barceloni

0

U susretu 10. kola španske La Lige Barcelona je pobijedila Athletic Bilbao s 1:0.

Strijelac jedinog gola bio je 17-godišnji Marc Guiu u 80. minuti utakmice, samo minutu nakon što je ušao u igru. Bio je to njegov debi iz snova za seniorsku momčad katalonskog velikana.

Barca je blizu gola bila i u 10. minuti, no Joao Felix nije iskoristio veliku šansu, pogodivši prečku. Četiri minute kasnije odličnu priliku je imao i Fermin Lopez, no Unai Simon je odbranio njegov udarac.

Oglasio se Emir Suljagić nakon govora Davida Camerona

Baskijski sastav je zaprijetio u 21. minuti, ali je Marc-Andre ter Stegen zaustavio udarac Inakija Williamsa. Isti je igrač pucao i u 44. minuti, no Barcin golman je bio siguran.

U nastavku susreta za domaći sastav prilike su imali Felix u 58. minuti, Lamine Yamal u 64. minuti, te Joao Cancelo u 75. minuti, ali bez uspjeha.

Pogodak smo konačno vidjeli u 80. minuti. Felix je asistirao, a Guiu zabio za 1:0.

Barcelona se ovom pobjedom vratila na treće mjesto s 24 boda, jednim bodom manje od vodećeg dvojca Reala i Girone.