Nemanja Bilbija srušio Slovan u Mostaru: Zrinjski na 90 minuta od grupne faze!

4

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su večeras u Mostaru Slovan iz Bratislave 1:0 u prvom meču play offa za ulazak u grupnu fazu Konferencijske lige.

Zrinjski je krenuo ofanzivno od samog starta meča.

EUFOR uputio važnu poruku političarima u BiH

Prvu priliku bh. šampion imao je u 18. minuti. Kamenar je izašao sam pred golmana gostiju, ali Chovan mu brani udarac.

U 22. minuti Jukić je šutirao s velike udaljenosti, ali i to brani golman gostiju.

Prvu šansu gosti su imali u 33. minuti kada Green šutira, ali Čondrić sjajno brani. Savić je potom pokušao za Zrinjski, ali pored gola.

Kamenar je za kraj prvog dijela opet pokušao, ali preko gola.

Plemići u nastavku nastavljaju gdje su stali u prvom dijelu. U 57. minuti bh. prvak je imao veliku šansu preko Jukića. Njegov udarac je odbranio Chovan, lopta se kasnije odbija od Bilbije i odlazi pored gola.

Svega šest minuta kasnije Zrinjski nakon ubačaja Tičinovića pogađa prečku.

U 69. minuti gosti ostaju s deset fudbalera jer je Barseghyan dobio drugi žuti karton, zbog simuliranja.

U 79. minuti Zrinjski je imao novu veliku šansu, ali šut Bilbije ide pored gola.

Silne napade bh. prvak je konačno krunisao golom i to u 90. minuti kada pogađa ko drugi nego Nemanja Bilbija.

Na kraju je ostalo 1:0 što je rezultat koji je odličan za bh. prvaka kojeg sada 90 minuta dijeli od grupne faze. Revanš se igra za sedam dana.