Mekić i sreća pogledali Željezničar protiv Leotara, Plavi upisali tri boda

1

Fudbaleri Željezničara pobijedili su danas na Grbavici Leotar sa 1:0 u susretu 11. kola Premijer lige BiH.

Željezničar je prvi zaprijetio na ovom susretu. Igrao se 10. minut kada je Zdunić šutirao, ali golman gostiju Perišić je bio na mjestu i to odbranio.

Čampara traži tematsku sjednicu Skupštine KS, uputio inicijativu: "Mora postojati odgovornost"

Svega 12 minuta kasnije, Leotar preko bivšeg krilnog fudbalera tima s Grbavice Asima Zeca prijeti, ali njegov udarac blokira Mujezinović.

Bojo je imao veliku šansu u 37. minuti za domaće, ali njegov udarac iz izgledne pozicije odlazi preko gola.

U 44. minuti Željezničar dolazi do gola. Mekić šutira s velike udaljenosti, lopta pogađa stativu, ali se odbija od Perišića i završava u golu.

Detalji sa utakmice Željezničar - Leotar  - undefined

U 56. minuti Željezničar je zaprijetio gostima preko Zdunića, ali njegov udarac odlazi pored gola.

U 77. minuti Bojo je ponovo u prilici. Ofanzivac domaćih iskosa utrčava u šesnaesterac Leotara, ali njegov udarac brani Perišić.

U 78. minuti Gasal je pogodio, ali gol je poništen zbog ofsajda. Samo dvije minute kasnije isti igrač kasni na centaršut Mujezinovića.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i Željezničar je upisao vrijedna tri boda koja ga probijaju na šesto mjesto jer sada ima 14 bodova. S druge strane, Leotar ostaje deseti na tabeli sa 11 bodova nakon 11 odigranih kola.