Jesen u Sarajevu je bordo boje: Sarajevo srušilo Željezničar!

0

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su večeras na Koševu Željezničar sa 2:0 u derbi susretu 10. kola Premijer lige BiH i 144. sarajevskom derbiju

Fudbaleri Sarajeva su imali nešto više od posjeda lopte na početku susreta, ali činilo se da je Željezničar ipak opasniji.

Emir Hajdarović: 'Ko zaboravi svoju historiju rizikuje i svoju budućnost'

Plavi su imali prvu veliku priliku na susretu u 14. minuti. Blažević je sjajno prošao po desnoj strani, dodao do Boje koji šutira, ali njeov udarac je u posljednji čas izblokiran.

Sarajevo je od tog momenta ponovo preuzelo inicjativu i prvu priliku pretvorilo u gol. U 30. minuti Oremuš prolazi po desnoj strani, ubacuje za Ahmetovića, iskusni napadač se sjajno snalazi i pogađa za 1:0.

Detalji s utakmice Sarajevo - Željezničar - undefined

Željezničar je do kraja prvog dijela meča bio bolji i imao dobru priliku preko Mekića koji je šutirao sa oko 20 metara, ali pored gola.

Sarajevo je zaista odigralo daleko bolje prvih 15-ak minuta drugog poluvremena. Prvu šansu za domaćina u nastavku imao je Šabanović, ali Bender mu sjajno brani udarac.

U 57. minuti slobodnjak fantastičnim golom završava Bondul. Bender ovog puta nije imao nikakvih šansi. To je bilo 2:0 za domaćina.

Bondul je svega dvije minute kasnije imao novu dobru priliku, ali Bender mu ovog puta brani.

U nastavku meča nije bilo većih prilika. Treneri Goran Sablić i Tomislav Ivković izvršili su dosta izmjena, bilo je mnogo prekida, žutih kartona...

Na kraju je bordo tim zadržao prednost i upisao petu ovosezonsku pobjedu kojom se popeo na treću poziciju. S druge strane, za Željezničar je ovo bio treći poraz i tim ostaje na 8. poziciji.