Napoli slavio na gostovanju kod Beneventa i zadržao lidersku poziciju

Fudbaleri Napolija slavili su večeras u pretposljednjem susretu 23. kola talijanske Serije A na gostovanju kod fenjeraša Beneventa rezultatom 2:0 i tako ostali na čelnoj poziciji Serije A.

Napoli je do vodstva došao u 20. minuti susreta, a mrežu domaćih pogodio je Mertens nakon asistencije Allana. Napolitanci su na odmor otišli s minimalnim vodstvom.

Samo dvije minute igre u drugom poluvremenu bile su potrebne gostima da dođu do dva gola prednosti. Callejon je asistirao, a mrežu domaćih ovaj put trese Marek Hamšik.

Napoli (60) je prvoplasirana ekipa Serije A s bodom prednosti u odnosu na Juventus (59).