Juventus pregazio Sassuolo, Pjanić pogodio i asistirao, Milan remizirao

Odigrano je pet utakmica 23. kola talijanske Serije A, a aktuelni prvak Italije Juventus na svom je terenu pregazio Sassuolo rezultatom 7:0.

U trijumfu Juventusa reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić postigao je pogodak i asistirao Khediri. Nijemac je postigao dva gola, Gonzalo Higuain tri, a jedan je dodao i Alex Sandro.

Milan je gostovao kod Udinesea. Sedmerostruki pravk Italije poveo je u devetoj minuti prelijepim golom Susa. Gosti su u 68. minuti ostali s deset igrača nakon što je Calabrija dobio drugi žuti karton. Udinese je to iskoristio, a nakon velike gužve u šesnaestercu loptu je u svoju mrežu posalo Donnarumma. Susret je završen rezultatom 1:1.

Cagliari je na svom terneu slavio protiv SPAL-a rezultatom 2:0. Pobjedu je upisala i Fiorentina na gostovanju kod Bologne, dok je Atalanta u Bergamu bila bolja od Chieva rezultatom 1:0.