Najveći turski derbi završen bez pobjednika, Džeko i društvo zadržali vrh

0

Najveći turski derbi između Fenerbahcea i Galatasarayja odigran je u Istanbulu u sklopu 18. kola Super lige, a pobjednika nije bilo, kao ni golova (0:0).

Ljuti rivali i direktni konkurenti za naslov sastali su se Sukru Saracoglu stadionu pred skoro 48.000 gledalaca.

Duel je protekao bez mnogo pravih prilika, ali je obilovao tenzijama, kao što to i inače bude slučaj.

Benjamina Karić: 'Grad Sarajevo predstavljam na Evropskom samitu gradonačelnika u Parizu'

U centru pažnje tokom prvog poluvremena našao se i bh. reprezentativac Edin Džeko (37) koji se vratio na teren nakon povrede i propuštenog meča protiv Kayserispora.

Dijamant imao jedan duel u 17. minuti kada je poslije udarca Victora Nelssona završio na travi, zbog čega je žustro reagovao prema sudiji Ardi Kardesleru.

Varnice u Istanbulu: Džeko se sukobio s Icardijem, saigrači ih razdvajali

Potom je sedam minuta kasnije ušao u verbalni konflikt s napadačem Galatasaraja Maurom Icardijem.

Naš napadač je napravio faul, a onda se ljutio što njemu nije sviran u istoj akciji, nakon čega je Icardi imao šta da mu kaže. Ostali igrači su se uključili i spriječili fizički sukob.

Drugo poluvrijeme je nastavljeno u istom ritmu.

Džeko je imao priliku u 67. minuti, kada je šutirao pored gola.

Minut kasnije Icardi je propustio najbolju priliku na utakmici, ali je njegov odličan udarac glavom završio za malo pored lijeve stative.

Na kraju smo vidjeli sedam žutih kartona, od čega čak šest u drugom poluvremenu.

Poslije ovog remija stanje na tabeli je ostalo nepromijenjeno. Fenerbahce je ostao lider s istim brojem bodova (44) kao i drugoplasirani Galatasaray, uz bolju gol-razliku.