Najveći favorit Afričkog kupa nacija senzacionalno ispao u osmini finala

0

Fudbalska reprezentacija Južne Afrike posljednji je putnik u četvrtfinale Afričkog kupa nacija nakon što je u susretu osmine finala priredila iznenađenje porazivši Maroko s 2:0.

Osvajač četvrtog mjesta na posljednjem Svjetskom prvenstvu je bio favorit, ne samo ogleda osmine finala, već i cijelog Afričkog kupa nacija.

Međutim, Južna Afrika je pobijedila s 2:0 izborivši četvrtfinale protiv Zelenortskih Ostrva koji su u ponedjeljak bili bolji od Mauritanija s 1:0.

Sedam čudnih ponašanja kod male djece koja su potpuno normalna

Južna Afrika je povela u 57. minuti golom Evidencea Makgope. Achraf Hakimi je mogao izjednačiti iz jedanaesterca u 85. minuti, međutim, krilni igrač PSG-a je pogodio prečku.

U drugoj minuti sudijske nadoknade Maroko je ostao s igračem manje nakon što je isključen Sofyan Amrabat, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Teboho Mokoena pogodivši u šestoj minuti nadoknade iz slobodnjaka za 2:0.

U utorak je četvrtfinale izborila i reprezentacija Malija koja je porazila Burkinu Faso s 2:1.

Mali je prvi put nakon 2013. dogurao do četvrtfinala, a idući protivnik bit će domaćin prvenstva Obala Slonovače.

U četvrtfinalu će igrati i Nigerija - Angola, te DR Kongo - Gvineja.