Kraljevi krenuli silovito: Asensio nova zvijezda Reala

EPA / Marco Asensio
Nova sezona španske Primere počela je u petak, a večeras su svoj prvi duel u novoj sezoni odigrali fudbaleri madridskog Reala.

Izabranici Zinedinea Zidanea slavili su na gostovanju u San Sebastianu kod Real Sociedada rezultatom 3:0. Utakmicu su zbog povreda propustili Ronaldo, Pepe, Benzema i Modrić, ali to nije smetalo Zidaneovoj ekipi.

Madriđani su poveli već u drugoj minuti susreta. Carvajal je asistirao, a najspretniji u šesnaestercu domaćina bio je Gareth Bale. Na 2:0 povisio je mladi Asensio golom u 40. minuti susreta. Napadač Kraljeva lobovao je golmana Sociedada, Rullija. Konačnih 3:0 postavio je Bale u 94. minuti.

Ranije danas Sporting Gijon je slavio protiv Athletic Bilbaa rezultatom 2:1.