Mourinho došao i do trećeg trijumfa: United srušio Leicester City

Manchester United upisao je u trećem kolu engleskog Premiershipa treći trijumf u prvenstvu. Večeras su izabranici Josea Mourinha slavili protiv Leicester Cityja rezultatom 2:0.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo golova, a onda su u 53. minuti susreta domaći imali priliku da dođu do vodstva. Romelu Lukaku međutim nije bio precizan sa bijele tačke, Schmeichel je odbranio njegov udarac.

Nakon promašenih prilika Crveni đavoli su nastavili napadati prema golu gostiju, a to im se isplatilo u 70. minuti susreta kada je Rashford sjajno pogodio za vodstvo od 1:0.

Marouane Fellaini ušao je u igri u 74. minuti susreta, a u 82. minuti udvostručio je prednost svoje ekipe. Ostalo je do kraja susreta 2:0 za ekipu Josea Mourinha.