Mostarski derbi: Zrinjski za 45 minuta razbio Velež

0

U zaostaloj utakmici 3. kola Premijer lige BiH, Zrinjski i Velež danas na Stadionu pod Bijelim Brijegom igraju mostarski derbi.

Rezultat nakon prvih 45 minuta je velikih 3:0 za Plemiće.

Tim Krune Rendulića došao je do vodstva u 7. minuti. Tomislav Kiš je izveo slobodnjak, a Mario Ćuže glavom pogodio mrežu gola gostiju.

Još jedna pljačka u BiH: Ukradeno 250.000 KM iz automobila - vlasnik sjedio u kafiću

Dvije minute kasnije domaći su mogli i do drugog gola. Kiš je ponovo centrirao, Nemanja Bilbija probao glavom, a lopta je na putu prema mreži pogodila njegovog saigrača Stipu Radića.

Zrinjski je udvostručio prednost u 38. minuti. Radić je šutirao s preko 20 metara, Osman Hadžikić nije najbolje intervenisao, na odbijenu loptu je natrčao Slobodan Jakovljević i pogodio za 2:0.

Minut kasnije Hadžikić je sjajno odbranio udarac Kiša i spriječio debakl gostiju.

Imao je Velež priliku u 43. minuti smanjiti rezultat, ali je Marko Marić uz pomoć prečke zaustavio udarac Nermina Haskića.

Sramotne scene u Mostaru: Zapaljen transparent navijača Veleža

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Zrinjski je došao i do trećeg gola, a ponovo je strijelac bio Jakovljević.

Za Zrinjski danas igraju: Marić, Čorluka, Jakovljević, Radić, Tičinović, Čanađija, Ramić, Ćuže, Kiš, Jukić, Bilbija.

Velež nastupa u sastavu: Hadžikić, Oreč, Zvonić, Halilović, Suljić, Haskić, Džafić, Šturm, Halilović, Vehabović, Mahmić.